Archív.

Moje Yello.
Od konce loňského roku Česko zažívá něco, co tu doposud nebylo – pády dodavatelů energií.
Moje Yello.
Společnost Yello začátkem března vyprodala svou předkoupenou zásobu energií za zvýhodněné ceny, a proto přistoupila k úpravě své produktové nabídky. Jako alternativní dodavatel elektřiny a plynu pro celou Českou republiku mění od 1. května 2022 výši svých tarifů.
Moje Yello.
Energetická krize ukázala na zranitelnost jednotného trhu. Pod tlakem zvyšování cen a vlivem špatného plánování se ze dne na den zákazníci některých dalších dodavatelů mohou ocitnout v režimu DPI a platit nehorázné sumy jak za plyn, tak elektřinu.
Moje Yello.
Alternativní dodavatel energií v Česku, společnost Yello, se stal partnerem projektu Dynafit second life. Jeho cílem je propagovat skialpinismus/skitouring u mladé generace Čechů.
Moje Yello.
Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Na odchod od dodavatele poslední instance (DPI) mají zákazníci po úpadku svého dodavatele plynu a elektřiny šest měsíců.
Moje Yello.
Už skoro rok kontinuálně rostou ceny elektřiny a plynu. Spotřebitelé, kteří v poslední době změnili dodavatele nebo kterým skončila fixace, museli přejít na nové, vyšší ceny. Mnohem větší šok se však odehrál začátkem října, kdy raketově vzrostly ceny na české energetické burze PXE. Nicméně situace je obdobná v celé Evropě nevyjímaje hlavní energetickou burzu EEX.
Moje Yello.
Svět aktuálně zažívá největší zdražování energií od otevření trhu s energiemi. Rostou ceny za elektřinu i plyn. Česko není výjimkou. Pro domácnosti to znamená jediné: jedna kWh se oproti předchozí topné sezóně několikanásobně zvýší. Existují však způsoby, jak se zahřát stejně, aniž by výroba tepla provětrala peněženky.
Moje Yello.
Užitek ze solární energie pro domácnosti nebyl nikdy tak výrazný jako nyní v souvislosti s růstem ceny elektřiny. Společnost Yello nabízí instalaci malé solární elektrárny na klíč a k ní službu Férová baterie, která provozovateli umožní čerpat přebytky vyrobené elektřiny kdykoliv během roku.
Moje Yello.
Společnost Yello, přední alternativní dodavatel energií v České republice, spustila novou službu Yello Chládek. Díky speciálnímu tarifu za elektřinu, splátkám bez navýšení a výhodné ceně mobilní klimatizace přináší do domácností tolik potřebné snadné ochlazení v teplých dnech a v těch studených zase možnost rychle vyhřát místnost. Toto unikátní spojení navíc znamená, že jak při chlazení, tak při topení už nikdo v domácnosti nemusí hlídat spotřebu elektrické energie, respektive se obávat následného nepříjemného vyúčtování.
Moje Yello.
Značka Yello působí na českém trhu jako alternativní dodavatel energií již devátým rokem. Za jejím vznikem stála touha změnit stávající způsob poskytování elektřiny a zemního plynu domácnostem a firmám. Záměr se daří, protože Yello figuruje v první desítce nejznámějších značek dodavatelů energií v ČR a na třetím místě mezi alternativními dodavateli. Služby značky aktuálně využívá téměř 50 tisíc zákazníků, o které se stará tým 40 specialistů.
Moje Yello.
Jak domácnosti, tak firmy se musí smířit s výrazným zvýšením ceny za silovou elektřinu. Změna se dotkne všech, kteří aktuálně nemají tarif u svého dodavatele zafixovaný. Dodavatelé energií ji totiž vlivem prudkého nárůstu cen na energetické burze již nyní nakupují o 46 % dráž než před rokem, a tak logicky musí dojít k navýšení koncové ceny pro zákazníky. A to bude největší za posledních 5 let. V důsledku toho půjdou ceny nahoru ve všech odvětvích, od služeb až po výrobu, protože změnu ceny elektřiny budou muset do svých nákladů promítnout všichni.