Yello spouští taktickou kampaň. Domácnostem v TV, printu a na internetu představí své benefity.

Yello spouští taktickou kampaň. Domácnostem v TV, printu a na internetu představí své benefity.

Praha 11. července 2022 – Progresivní férový hráč na trhu s energiemi, společnost Yello, přichází po dvou letech s novou komunikační kampaní. Jde o taktickou kampaň s cílem komunikovat vybrané benefity energií značky Yello. Strategický přístup a kreativní ztvárnění si vzala na starost agentura Kaspen/Jung von Matt, která obhájila pozici kreativní agentury Yello v jarním výběrovém řízení. Kampaň startuje v pondělí 11. července.

„Aktuální situace na trhu s energiemi je jako jízda na divokém koni. I proto jsme se rozhodli v nové kampani navázat na předchozí úspěšný komunikační koncept, avšak v novém, modernějším pojetí. Divákům chceme připomínat to, co se u nás nikdy nezmění – tedy dlouhodobá stabilita, férový přístup a starostlivost o naše zákazníky. A přesně takový příběh i strategické zohlednění stávající situace a změny chování lidí nám agentura Kaspen/Jung von Matt naservírovala. Oslovilo nás jejich přemýšlení a kreativní příběh,“ říká Michal Kulig, ředitel společnosti Yello v České republice. Příběh je sice nově pojatý, nicméně navazuje na komunikaci, kterou si lidé pamatují z předchozích kampaní.

Jde už o třetí kampaň. Zatímco první byla čistě akviziční a animovaným způsobem poukazovala na to, že Yello dokáže elektřinu i plyn dodávat výhodněji, druhá s novým konceptem, ve kterém se poprvé v hlavní roli představily spotřebiče, zdůrazňovala etablování značky – opět převážně animovaným způsobem. „Máme velkou radost, že jsme i do dalších let obhájili doposud velmi tvůrčí a konstruktivní spolupráci se značkou Yello a jejím úžasným realizačním týmem. A velmi nás těší, že naše řešení uspělo ve výběrovém řízení – o to více v době plné energetických výzev, kdy můžeme spolutvořit značku Yello a pomáhat budovat zákaznickou bázi stabilního a férového operátora,” komentuje spolupráci Martin Pešta, ředitel agentury Kaspen/Jung von Matt.

V hlavní roli signifikantní lampička Nová reklamní kampaň prezentuje benefity spolupráce se značkou Yello prostřednictvím rozhovorů s každodenními klienty – domácími spotřebiči –, kteří si pochvalují dodávky energie od Yello. Do role signifikantního tazatele byla zvolena lampička, která si povídá se svými kolegy – dalšími spotřebiči. „V dialozích jsme se snažili o co největší autenticitu, i když jde o neživé předměty. Každému spotřebiči jsme vtiskli osobitý charakter jak vizuální stylizací, tak hlasem, takže v nich diváci možná poznají nějakého kolegu ze své práce. Nasvícením interiéru jsme se pak snažili vytvořit příjemnou atmosféru Yello domácnosti. O něco více než spotřebiče potom ožívá samotná lampička, kterou jsme vymodelovali ve 3D, abychom nad jejím hereckým projevem měli co největší tvůrčí kontrolu,” prozrazuje Iva Nitkulinec, head of art agentury Kaspen/Jung von Matt.

Reklamní kampaň poprvé upustila od žlutého, čistě animovaného ztvárnění a používá celobarevný hraný formát s prvky animací. Kromě lampičky v ní vystupuje sporák, tiskárna, tablet, lednička a také pojistková skříň, která je v barvách mateřské společnosti PRE a poukazuje na stabilitu značky Yello. Společné je pro spotřebiče světelně pulzující mluvítko – to odkazuje na palubní počítač HAL 9000 z vesmírné lodi Discovery One v příběhu Arthura C. Clarka Vesmírná odysea.

„Odstartovali jsme taktickou kampaň, která ukazuje nejen naše benefity a stabilitu, ale v závěru si připíjíme také na naše letošní desáté výročí. Jsme stabilním předním alternativním dodavatelem energií s férovým jednáním. Osobně jsem se byl podívat na natáčení a na vlastní oči jsem viděl, jak i v dnešní době je stále náročné a sofistikované natočit kvalitní televizní spot. A to vůbec nemluvím o tom, co vše zatím stojí – od kreativy přes scénář a copywriting až po produkci a finalizaci. Smekám před celým realizačním týmem a pevně věřím, že televizní spot na kanálech skupiny Nova se divákům bude líbit,“ dodává závěrem Michal Kulig.

Dokumenty
Archiv
Jak zaplatit?

Vizitka reklamní kampaně:

Start kampaně: 11. července 2022
Reklamní spoty: https://youtu.be/Ok6Y3LolRM8 (40 sekund)
https://youtu.be/8eh64_VOOwk (30 sekund)
Klient:   Yello (Viktor Procházka a Judita Hronková)
Creative director: Lester Tullett
Art director: Iva Nitkulinec, Matuš Němčík, Vítězslav Mecner, Tomáš
Minarovič
Copywriter:  Julie Vernerová, Petra Sedláčková, Dušan Koutský
Strategy director: Leon Sverdlin
Account director: Tereza Faltová
Account manager:  Nikola Luzárová
Account executive: Michaela Martínková
Režie: Jan Zajíček
Produkce: Bypass
Hlasy:

Dagmar Čárová, Daniel Čech, Lucia Čižinská, Jaroslav
Mendel, Jana Plodková, Tomáš Pšenička a Pavel Vondra

Umístění:  TV, digitál a print
Stopáž videoformátů: 40 a 30 sekund

Pro další informace kontaktujte agenturu bokem: 
Pavel Gregor 
agentura bokem s.r.o.
pavel@bokem.cz
+420 775 196 669
www.bokem.cz 

O Yello
Společnost Yello (www.yello.cz) je alternativním dodavatelem energií v České republice. Založena byla v roce 2012 a od počátku na tuzemském trhu napomáhá desítkám tisíc klientů k férovým cenám. Jedná se o adaptaci úspěšného německého konceptu Yello Strom, který sází na jednoduchost a přímočarost. Po svém startu v roce 2012, kdy začala s prodejem silové elektřiny, hned v roce 2013 přidala také prodej zemního plynu. V roce 2019 spustila jedinečnou službu Férová baterie spočívající v uložení elektřiny přesahující rámec spotřeby k pozdějšímu využití.


TZ - Yello spouští taktickou kampaň. Domácnostem v TV, printu a na internetu představí své benefity (209 kB PDF)